Кращий тестувальник року про кар’єру, досягнення і про те, як стати професіоналом у QA все про пошукову оптимізацію та веб розробку українською

Тестувальник – це ІТ-спеціаліст, який перевіряє ПЗ (програмне забезпечення) на помилки, виявлені під час розробки, і допомагає розробнику усунути їх. Тобто є продукт (наприклад, сайт чи додаток), який створює команда розробників. А тестувальник виявляє, вказує й документує помилки, які заважають нормальній роботі продукту. Блискавичний старт в ІТ, популярна професія, зарплата 3000$ та можливість працювати в міжнародних компаніях – це все про Manual Software Test Engineering.

Одразу скажу, що на початку проєкту робота більш різнопланова. Потрібно багато читати, грати, досліджувати, записувати та складати звіти / таблиці / статті для команди. Підсвічувати основні моменти та планувати тестування, писати стратегії тестування та складати чеклісти / тест-кейси. Якщо сайт працює у вас без збоїв, десь у світі радіє один QA-спеціаліст. Значить, він ретельно перевірив код, протестував систему і виявив усі баги до того, як вони завадили б вам дізнатися головні бізнес-новини. Також тестувальники розробляють автотести та сценарії тестування, хоча завжди не обмежуються лише ними.

як стати тестувальником

Тестувальник працює з тестовими даними, створенням тест-кейсів, описом помилок, а значить треба вміти їх аналізувати дефекти та пов’язати з роботою продукту чи поведінкою користувачів. На курсі підготовки до сертифікації студенти розглядають приклади завдань і тестів міжнародного іспиту ISTQB. Його можна скласти на базі комп’ютерної школи Hillel. Тестувальники можуть працювати як вдома, так і віддалено, сидячи перед монітором комп’ютера в домашніх тапках.

На хороших курсах ви отримаєте якісну теоретичну базу і практику, а також можливість показати себе і навіть працевлаштуватися ще до закінчення навчання. Великі компанії часто беруть на роботу новачків з власних курсів та освітніх програм. Ви також постійно контролюєте роботу цих програм і вдосконалюєте їх з урахуванням нових вимог, що виникли під час розробки продукту. Саме тому після того, як програміст виконав свою роботу, він здає її на тестування.

Обов’язки тестувальника: як працювати з програмним забезпеченням?

Хороший тестувальник повинен уміти пов’язувати факти воєдино, розглядати додаток та його застосування в контексті оточення продукту та робити висновки. Які кроки необхідні для того щоб стати затребуваним фахівцем у сфері тестування ПЗ. Ми підготували матеріали та тести, які допоможуть вам у виборі вашої майбутньої професії. У мене в планах на майбутнє — здати Full Advanced ISTQB. Зараз в Україні є лише один такий фахівець (прим. ред. — Катерина Несмелова)і, на жаль, вона живе не в Україні.

  • Спеціалісти в цьому департаменті аналізують результати тестувань і звітують про виявлення хиб.
  • Далі ти починаєш працювати з прожектами, щоб вписати ці нові скіли в проекти.
  • — це одна з технік контролю якості, яка містить активності по плануванню тестових дій, дизайну тестів, виконанню цих тестів та аналізу отриманих даних.
  • На прикладі з додатком для фото, треба виокремити техніки тест-дизайну – прописати в текстовому форматі, як саме тестуватиметься, наприклад, форма входу чи реєстрації.

Після 50 годин практики студент умітиме проводити мобільне тестування, розраховувати ризики та писати автотести. Також йому допоможуть опанувати універсальний словник тестувальника та створити портфоліо. На форумах тестувальників радять вибрати об’єкт тестування в інтернеті. Це може бути веб-сайт, мобільний додаток або програма для стаціонарного комп’ютера.

Відповідь від LoganRoss 21.07.2017 20:17:13

У ньому 32 загальні питання про будову та принцип роботи комп’ютера й інтернету. Потім вас запросять в офіс на інтерв’ю та зарахують до найближчого потоку. Будь-яка організація, яка включена у процес забезпечення якості, постійно навчається. Найперший крок — це зробити забезпечення якості невід’ємною частиною розробки продукту. Якщо говорити більш простою мовою, то QA навчання містить контроль над якістю усіх процесів організації, навіть на пряму не пов’язаних з продуктом. Іншими словами, то, наскільки ефективно працює відділ продаж виробництва, теж входить у компетенцію QA.

як стати тестувальником

Тут найголовніше – комплексно показати свої навички в умінні оформлювати документацію. Це може бути декілька варіантів для програмного забезпечення для ПК, мобільний додаток, або креативний варіант тестування праски, тощо. Неважливо, з якими технологіями працюють розробники – тестувальники універсальні, і без них не обходиться розробка жодного сайту, додатка, дизайну, гри.

Якщо ж розглядати різницю між геймдевом та іншими нішами, то, як на мене, у геймдеві менше рутини. Адже навіть роблячи ретест чи вдесяте проходячи гру, ви завжди шукаєте щось нове. Новий ігровий досвід, пробуєте вигадати, як зробити цей процес цікавішим.

Професія QA engineer

Основна ціль етапу – отримати результати тестування та відзвітуватися про знайдені помилки. Тестувальники мають переконатися, що помилки були виправлені та протестовані повторно, всі заплановані тести виконані й не залишилося відкритих дефектів. Цей процес називається “ретестинг” – перевірка, чи вдалося позбутися багу. Наприклад, маємо протестувати додаток для публікації фотоконтенту. Зважаючи на вимоги, тестувальники перевіряють, як користувач може зареєструватися, застосувати фоторедактори, отримати вподобання, надіслати комусь фото.

Є думка, що тестувальники заробляють менше ніж розробники. Насправді талановиті QA-інженери заробляють на рівні хороших розробників. Скільки відмовили відразу, і скільки – після тестового завдання.

як стати тестувальником

Посидючість, уважність, жвавий розум — вміння пристосувати методи тестування до першочергових завдань, шукати незвичайні рішення. Тестувальників справді є багато, більше, ніж це було 10 років тому, але все ще замало. Це творча робота, де ти отримуєш постійно нові завдання і шукаєш, придумуєш, твориш їх вирішення.

Скільки заробляють тестувальники в Україні?

Не знаю, чи вплинули вони на мене за стільки років, але в результаті саме Python я обрала в якості першої мови програмування. ІТ-компанії дають багато можливості початківцям проявити себе на безкоштовних програмах стажування. І дуже часто після успішного стажування, найкращі отримують офери на продовження роботи. На жаль, кваліфіковане та повноцінне навчання тестувальників безкоштовно, та й платно, не надає жоден український чи російський ВУЗ. Яким чином тоді отримувати необхідні знання для цієї сфери?

В українських реаліях усі ці напрямки нерідко поєднуються в особі одного QA-спеціаліста. Розробник повного стека – це комбінація розробника FE та розробника BE. 10 Жовтня 2022Практичний курс Тестування вакансии qa з Працевлаштуванням. Відвідувати заняття з IT-англійської та Speaking Club. Бути уважним, посидючим, комунікабельним і швидко вчитися. Перекладає мову бізнесу мовою програмістів і навпаки.

Робить все, щоб програми або системи були зручними для користувача. Навчає співробітників компанії використовувати нові системи/програми. Створює програмне забезпечення шляхом написання коду. Записи уроків залишаються у студентів після закінчення навчання.

Як стати інтернет-маркетологом: перші кроки на шляху до грошового щастя

Про це важко говорити з тієї причини, що обсяг завдань залежить від особливостей конкретної компанії, що надає робоче місце. Те, що ви вивчали, може бути зовсім неактуально на конкретній посаді. Все залежить безпосередньо від ролі тестувальника у проекті. Однак, чим ширше коло ваших знань, тим більше можливостей буде вхопитися за більш складну і корисну для компанії завдання. Також від себе можу порадити перед прочитанням цих книг прочитати книгу Романа Савіна “Тестування DOT COM або Посібник з жорстокого поводження з багами в інтернет-стартапах”.

Це все не про «фонди», не про «потрібно більше конференцій», не про «ходіть на курси». Про міжнародний імідж якості тестування, його підтвердження. Але є і другий шлях — коли ти знаходиш в одній компанії всі можливості, які можеш взяти. У мене так складалося, що я не завжди була на самих інноваційних проектах, але завжди була можливість «встряти» у щось нове разом з іншими командами у свій вільний час. Спочатку ти напрошуєшся на наради, робиш для людей щось корисне, і через пару місяців можеш принести реальну користь і попросити про ротації. Ініціатива завжди вітається, особливо якщо забезпечити своєчасну передачу знань за своїм зонам.

Технологічний стек залежить від конкретної компанії та вакансії. З базових технологій можуть вимагати знання системи контролю версії, ігрового рушія. В гейм-індустрії QA знадобиться й ігровий досвід і розуміння структури гри та процесу її створення. Спеціалісти скаржаться https://wizardsdev.com/ й на те, що подекуди саме на QA покладають відповідальність за всі проблеми, а сама професія передбачає роботу за кількох спеціалістів. Ви нічого не втратите пройшовши безплатні курси (напр в SoftServe). Там на тестувальника основна вимога -це знання англ мови.

Навчальні заклади сьогодні не можуть відповісти на попит IT-індустрії. Все змінюється так швидко, що те, про що ви дізнаєтесь в університеті через 5 років, може виявитися неактуальним, коли отримаєте диплом. В університетах не вчать тестуванню мобільних додатків. В ІТ-індустрії є багато людей, які не мають відповідної освіти, і вони часто досягають добрих результатів. Постійне розширення знань та самостійне навчання є обов’язковими, незалежно від того, чи працюєте ви вже в цій професії, чи тільки пробуєте себе в ній.

Якщо ти любиш свою роботу і невтомно вдосконалюєш свої навички та приносиш користь компанії, то твоя зарплата точно вийде за межі норми. Середньостатистичні тестувальники заробляють 80% від зарплати середньостатистичного програміста, що набагато вище, ніж маркетологи, менеджери з продажу, рекрутери, ейчари. Звісно, все відносно і на першій роботі, коли немає досвіду, тобі не заплатять всі гроші світу. Як стати тестувальником ігор і чим QA у геймдеві відрізняється від інших напрямів. Блог від Team Lead QA в Pingle Studio Олександра Шараєвського.

Щоб він потрапив у саме серце рекрутера, вивчіть вакансію і компанію, в яку подаєте заявку. Знати англійську не нижче середнього рівня для комунікації і роботи з технічною документацією. Відвідайте агрегатори вакансій, запишіть вимоги роботодавців по вашій спеціалізації і складіть список своїх компетенцій. Спеціалісти IT-academy стверджують, що до 70% їхніх випускників стають співробітниками компанії SoftServe. Познайомимося з основними методологіями розробки ПО – ітераційними та гнучкими моделями. «Тестування програмного забезпечення», написану Семом Канером, Джеком Фолком і Енгом Кек Нгуєном.

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on LinkedIn

ABRAR HASAN & Co.

ADVOCATES & LEGAL CONSULTANTS

Book your Consultation